Detta är resultaten från Bærum Open 2019. Se de senaste resultaten från Bærum Open 2020 här.

Senaste resultat

Bærum Open 2019 börjar
Slut
13/9
14/9
15/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
15093611 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Leikvollhallen 2 G13 Slutspel A Final Bøler Basket 1 30 - 27 Lommedalen Basket    
15091811 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 G13 Slutspel B Final Oppsal 15 - 21 ROS Raiders    
15093810 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Nadderudhallen G14 Slutspel A Final EB85 G06 Warriors 31 - 73 Ullern Basket G06    
15090110 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 G14 Slutspel B Final Oppsal 1 10 - 31 Eidsvoll Basket    
15093511 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Leikvollhallen 1 G15 Slutspel A Final Bøler Basket 51 - 40 Oppsal 1    
15093811 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Nadderudhallen G15 Slutspel B Final EB85 Slammers 15 - 25 Lommedalen Basket    
15091411 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 G16 Slutspel A Final Asker Basketball Club 1 40 - 44 Kolbotn Fighters 1    
15091406 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 G16 Slutspel B Final Sverresborg Hoops 45 - 18 Kolbotn IL Fighters2    
15091810 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 G17 Slutspel A Final Bislet Basket 2 49 - 41 Oppsal    
15091808 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 G17 Slutspel B Final Persbråten BBK 31 - 24 Skjetten Basket    
15090111 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 G19 Slutspel A Final Sandvika BBK 1 70 - 27 Ullern Basket    
15090105 sö 15/09 13:10 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 G19 Slutspel B Final Sandvika BBK 2 40 - 23 Skien Ghosts    
15093610 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Leikvollhallen 2 J13 Slutspel A Final EB85 Fighting Dragons 14 - 35 Ulriken Eagles    
15093510 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Leikvollhallen 1 J13 Slutspel B Final Ullern Basket J07/08 47 - 2 Sandvika BBK    
15090410 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 J14 Slutspel A Final Kjelsås 14 - 40 Ulriken Eagles    
15091410 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 J14 Slutspel B Final Ammerud Basket 16 - 39 EB85 Blue Tigers    
15091711 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 J16 Slutspel A Final Hop BBK Hvit (04) 53 - 16 TNT Towers    
15093809 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Nadderudhallen J16 Slutspel B Final Kolbotn 38 - 13 Høybråten BBK    
15091710 sö 15/09 17:20 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 J19 Slutspel A Final Kjelsås 37 - 29 Hop BBK Blå    
15090411 sö 15/09 18:10 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 J19 Slutspel B Final Høybråten BBK 0 - 20 W Sverresborg Hoops    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
15090109 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 J16 Slutspel A Semifinal Hop BBK Hvit (04) 33 - 20 EB85 BLUE ANGELS    
15090409 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 J14 Slutspel A Semifinal EB85 Orange Tigers 18 - 34 Ulriken Eagles    
15091409 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 J14 Slutspel A Semifinal Kjelsås 11 - 10 Ullern Basket    
15091709 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 J16 Slutspel A Semifinal TNT Towers 33 - 32 EB85 Orange Storm (05)    
15091809 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 G13 Slutspel B Semifinal Sverresborg Hoops 11 - 21 Oppsal    
15093509 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Leikvollhallen 1 G13 Slutspel A Semifinal Bøler Basket 1 41 - 6 Bøler Basket 2    
15093609 sö 15/09 16:30 sö 15/09 Leikvollhallen 2 G13 Slutspel A Semifinal Ulriken Eagles 23 - 28 Lommedalen Basket    
15090108 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 G17 Slutspel A Semifinal Bislet Basket 1 28 - 34 Bislet Basket 2    
15090408 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 G16 Slutspel A Semifinal Kolbotn Fighters 1 44 - 33 Hop BBK    
15091408 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 G13 Slutspel B Semifinal ROS Raiders 26 - 19 Bislet Basket    
15091708 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 J19 Slutspel A Semifinal Oppsal 21 - 27 Hop BBK Blå    
15093508 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Leikvollhallen 1 G15 Slutspel A Semifinal Kjelsås Hornets 28 - 47 Bøler Basket    
15093608 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Leikvollhallen 2 G15 Slutspel A Semifinal Oppsal 1 37 - 30 EB85 G05 Rising Stars    
15093808 sö 15/09 15:40 sö 15/09 Nadderudhallen G14 Slutspel A Semifinal Drammen Rivers 19 - 40 Ullern Basket G06    
15090107 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 G17 Slutspel A Semifinal Oppsal 41 - 26 EB85    
15090407 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 J14 Slutspel A 1/4 Final Tromsø Storm Ungdom 21 - 27 EB85 Orange Tigers    
15091407 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Bærum Idrettspark 2 G16 Slutspel A Semifinal Bøler Basket 1 26 - 35 Asker Basketball Club 1    
15091707 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 J19 Slutspel A Semifinal Ullern Basket J19 26 - 29 Kjelsås    
15091807 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 J16 Slutspel A 1/4 Final TNT Towers 30 - 23 Ullern Basket    
15093507 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Leikvollhallen 1 G13 Slutspel A 1/4 Final Lommedalen Basket 32 - 13 TNT Towers 08/09    
15093607 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Leikvollhallen 2 G13 Slutspel A 1/4 Final Ulriken Eagles 33 - 9 Ullern Basket G07 Blå    
15093807 sö 15/09 14:50 sö 15/09 Nadderudhallen G14 Slutspel A Semifinal Centrum Tigers 28 - 46 EB85 G06 Warriors    
15090106 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Rykkinnhallen 1 J16 Slutspel A 1/4 Final EB85 Orange Storm (05) 34 - 16 HOP 05    
15090406 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 G13 Slutspel B 1/4 Final ROS Raiders 36 - 9 TNT Towers 07    
15091706 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Rykkinnhallen 2 G19 Slutspel A Semifinal Sandvika BBK 1 50 - 29 EB85 1    
15091806 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Rykkinnhallen 3 G19 Slutspel A Semifinal Oppsal 2 33 - 55 Ullern Basket    
15093506 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Leikvollhallen 1 J13 Slutspel A Semifinal Lommedalen ...t Lightning 7 - 8 EB85 Fighting Dragons    
15093606 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Leikvollhallen 2 G15 Slutspel A 1/4 Final Asker Aliens 1 20 - 28 Kjelsås Hornets    
15093806 sö 15/09 14:00 sö 15/09 Nadderudhallen G13 Slutspel B 1/4 Final Kolbotn IL Basket 7 - 38 Sverresborg Hoops    
15090405 sö 15/09 13:10 sö 15/09 Bærum Idrettspark 1 G15 Slutspel A 1/4 Final Oppsal 1 38 - 18 Sverresborg Hoops